Uudised

2021 a. jaanuar 5 p.

Muutunud kaubaveo tingimused Inglismaalt pärit kaupadel

Jagame teile infot muutunud kaubaveo tingimuste kohta Inglismaalt pärit kaupadele.

Selle aasta 1. jaanuaril lõppes Ühendkuningriigi (ÜK) Euroopa Liidust väljaastumise üleminekuperiood ja jõustusid uued tingimused Inglismaalt kauba saatmiseks.

Mis muutus alates 1. jaanuarist:

  1. Kõik ÜK-st pärit saadetised tuleb tollis deklareerida. Saadetiste deklareerimise eest tuleb maksta haldustasu.
  2. Kaubalt, mille koguväärtus (kauba väärtus + saatekulud) ei ületa 22 eurot, EI TASUTA KÄIBEMAKSU, välja arvatud etüülalkohol, alkohoolsed joogid, tubakatooted ning etüülalkoholi sisaldavad vedelad parfümeeria- ja kosmeetikatooted ning hügieenivahendid.
  3. Saadetised, mille väärtus ületab 22 eurot, maksustatakse 20%-lise käibemaksuga.
  4. Rohkem kui 150 eurot väärt saadetise korral tuleb tasuda käibemaks ja tollimaks, mis sõltub otseselt saadetud kauba olemusest. Alkoholitooted, parfüümid ja tualettveed, tubakas ja tubakatooted ei ole tollimaksuvabad.
  5. Kui saadetis sisaldab kaupu, mis on vastavalt Leedu Vabariigi aktsiisiseadusele aktsiisiga maksustatavad (etüülalkohol, alkohoolsed joogid, tubakatooted, alkoholi sisaldavad vedelad parfümeeria- ja kosmeetikatooted ning hügieenivahendid jne), maksustatakse need aktsiisiga.
  • Töötame OstaEU platvormi võimalikult kiire uuendamise ja saadetiste lisatasude selgitamise nimel. Tänan kannatlikkuse eest.
  • Mõistame, et äsja kehtestatud reeglid Inglismaalt kauba saatmiseks muudavad ostuprotsessi keerukamaks. Teeme kõik endast oleneva, et lihtsustada Inglismaalt kauba ostmise ja saatmise korda, seega valmistame ette lisavõimaluse kauba ostmiseks.
  • Järgmine saadetis Inglismaalt on kavandatud jaanuari keskpaika, kuupäev täpsustatakse lähitulevikus.

Inglismaalt pärit saadetiste eest tuleb maksta haldustasu. 
Pärast Inglismaa lahkumist Euroopa Liidust jõustus Inglismaalt kauba kohaletoimetamise uus kord, mis nõuab pakkide deklareerimist. OstaEU teeb teie eest kõikide saadetiste jaoks vajalikud tolliprotseduurid. 
Ostaeu tasu teenuse eest: 
Saadetise väärtus vahemikus 0 Eur kuni 22 Eur - 1 Eur 
Saadetise väärtus alates 22 Eur kuni 150 Eur - 4,89 Eur 
Saadetise väärtus alates 150 Eur ja rohkem - 9,89 Eur

Kõik uudised